
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Max Power Dissipation | 450 mW |
| Max Supply Voltage | 38 V |
| Min Supply Voltage | 8.5 V |
| Operating Supply Current | 950 µA |
Stock: 354
Distributors
pcbx
Unit Price$0.88829
Ext.Price$0.88829
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.88829 | $0.88829 |
| 10 | $0.79757 | $7.97570 |
| 25 | $0.76318 | $19.07950 |
| 50 | $0.73027 | $36.51350 |
| 100 | $0.69879 | $69.87900 |
| 300 | $0.68567 | $205.70100 |
| 500 | $0.67279 | $336.39500 |
| 1000 | $0.66057 | $660.57000 |
